Модифікація підходів до діагностики і диференційної діагностики медикаментозної гіперчутливості у дітей на фоні коморбідних захворювань.

Лікарські препарати займають друге місце після харчових продуктів серед причин розвитку алергічних реакцій у дітей. Проблеми, пов’язані з лікарськими засобами спричиняють значну захворюваність пацієнтів, збільшують витрати на охорону здоров’я, а  у деяких випадках призводять до летальності.

Метою нашої роботи є удосконалення підходів до діагностики і диференційної діагностики медикаментозної гіперчутливості у дітей на підставі вивчення клінічних особливостей та результатів обстеження дітей, визначити фактори ризику розвитку, перехресну реактивність та розробити критерії ранньої діагностики алергії на ліки у дітей.

Діагностика: Обстеження пацієнтів проводиться один раз згідно з розробленим алгоритмом діагностики. Алгоритм діагностики передбачає визначення рівня специфічних антитіл до причинного алергену, послідовне застосування прик-тестів, патч-тестів, провокаційних проб. На основі отриманих даних у дітей групи дослідження буде підтверджений чи спростований діагноз медикаментозної алергії.

У дослідження можуть бути включені діти віком від 6 місяців до 18 років, які раніше мали ознаки будь-якої реакції на лікарські засоби.

Відповідальна особа – Пухир Валерія Павлівна, асистент кафедри, лікар-педіатр, тел. +380956601151

69076, м. Запоріжжя, вул.Новгородська, 28-А,
Міська дитяча лікарня №5,
кафедра факультетської педіатрії.

Телефони: Кафедра (061) 224-94-07,
Відділення денного стаціонару 097-133-42-75
Години роботи: 8:00-15:00

Зворотній зв'язок

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт ЦСДАП ЗДМФУ.

Мапа сайту