Лікування алергенами

Лікування алергенами

Сьогодні на ваші питання відповідає доцент кафедри факультетської педіатрії, лікар алерголог к.мед.н. Ярцева Дар’я Олександрівна

  1. Чи дійсно лікування алергенами сприяє зменшенню симптомів алергії?

Метод лікування алергенами є єдиним у світі за своїми ефектами, аналогів такому лікуванню немає. При правильно підібраному алергені для лікування та адекватній тривалості ефективність досягає 100% при наявності моносенсибілізації (чутливості до 1 алргену). Звісно, ефективність залежить від декількох факторів:

Потрібно пам’ятати, що лікуванню адергеанми підлягають пацієнти із встановленим IgE-залежним механізмом алергії.

 

  1. Як довго триває лікування алергенами?

Так, дійсно, багато пацієнтів дивуються, а деякі засмучуються, коли ми повідомляємо, що лікування алергенами має тривати в середньому 3-5 років. Але конкретна тривалість у конкретного пацієнта залежить від того, наскільки давно пацієнт страждає на алергію, скільки алергенів викликають алергію, які алергени були обрані для лікування, чи правильно був обраний алерген для лікування. Деякі виробники алергенів вказують, що лікування їх алергенами може тривати 2 роки. Але точно спрогнозувати для конкретного пацієнта ми не можемо, все буде залежати від ефекту та швидкості його настання.

  1. Чи можуть виникати побічні ефекти при проведення цього методу лікування?

Виникнення побічних ефектів дуже залежить від ступеня сенсибілізації пацієнта до конкретного алергену, а також варіанту лікування, який Ви обрали. Взагалі, побічні ефекти поділяють на місцеві (виникають у місці введення алергену) та системні (виникають віддалено від місця введення алергену). Системні можуть бути локальними (симптоми загострення основного захворювання) та розповсюдженими (симптоми анафілаксії).

Локальні симптоми залежать від варіанту алергену: підшкірне введення (ін’єкційне) або через рот (сублінгвальне, можуть бути таблетки або спрей)

  1. Які алергени використовуються для АСІТ?

На сьогодні в Україні доступні вітчизняні алергени ТОВ «Імунолог», Вінниця (драже, ін’єкції), іспанські алергени Inmunotek «Alxoid»(ін’єкції) та «Oraltek» (спрей) та італійські Lofarma «Lais» (таблетки). Вибір алергену залежить від декількох факторів: який саме алерген потрібен для лікування та фінансових можливостей пацієнта.

 

69076, м. Запоріжжя, вул.Новгородська, 28-А,
Міська дитяча лікарня №5,
кафедра факультетської педіатрії.

Телефони: Кафедра (061) 224-94-07,
Відділення денного стаціонару 097-133-42-75
Години роботи: 8:00-15:00

Зворотній зв'язок

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт ЦСДАП ЗДМФУ.

Мапа сайту