Історія Центру

Історія Центру

Кафедра педіатрії Запорізького державного медичного університету існує з 1966 року. Очолювали кафедру доцент Н.Ф. Бріжаненко (1966–1969), професор О.М. Сафронова (1969–1993), професор О.Г. Іванько (1993–1997), доцент Л.М. Боярська (1997–2004).

З вересня 2004 року кафедрою завідує д. мед. н., професор С.М.Недельська, яка є членом міжнародної асоціації Європейського респіраторного товариства (European Respiratory Society); Європейської Академії алергології та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology); лауреатом премії міжнародного комітету інтелектуальної власності України, членом міжнародної групи ЮНЕСКО із складання протоколів лікування, головним позаштатним дитячим алергологом Запорізької області, віце-президентом Асоціації алергологів України.

Весь період існування співробітники кафедри поглиблено займаються питаннями  дитячої алергології: етіологія, патогенез, клінічна картина та лікування бронхіальної астми у дітей, особливості перебігу в залежності від віку та супутньої патології; питання полінозу, харчової алерггії, атопічного дерматиту, медикаментозної алергії, кропив’янки та ангіонабряку; розглядаються питання диференціальної діагностики алергічних захворювань, алерген-специфічної імунотерапії, молекулярних методів діагностики. З 2011 року клінічна база кафедри включена до міжнародного реєстру Центрів з діагностики та лікування спадкового ангіонабряку.

Під керівництвом проф. С.М. Недельської захищено 10 кандидатських дисертацій та 2 докторські дисертації. Виконуються 5 кандидатських дисертацій. За період діяльності кафедри виконано 42 дисертаційні роботи з проблем алергічних захворювань у дітей, в тому числі 5 докторських дисертацій.

Великий досвід діагностики та лікування алергічних захворювань дітей спонукав нас у 2015 році створити Центр, який об’єднує не тільки спеціалістів-алергологів, але і лікарів суміжних спеціальностей, без допомоги яких диференційна діагностика та лікування алергії є складним завданням – оториноларингологів, педіатрів, спеціалістів з грудного вигодовування та вакцинації, нефрологів, кардіологів, лікарів функціональної діагностики. Ми працюємо виключно з урахуванням останніх світових тенденцій в діагностиці та лікуванні алергічних хвороб і використовуємо мультидисциплінарний підхід у своїй роботі.

Завдяки тому, що кафедра щільно займається науковою роботою, ми маємо змогу надавати сучасну допомогу нашим маленьким пацієнтам.

Кадровий склад:

професор, д.мед.н. С.М. Недельська; доценти: к.м.н. В.І. Мазур, к.м.н. Кузнєцова О.Д., к.м.н. Д.О.Ярцева; асистенти: к.м.н. Т.Г. Бессікало, к.м.н. Л.І. Кляцька, к.м.н. Федосєєва О.С., Лямцева О.В.; аспірант Жакова В.М.

69076, м. Запоріжжя, вул.Новгородська, 28-А,
Міська дитяча лікарня №5,
кафедра факультетської педіатрії.

Телефони: Кафедра (061) 224-94-07,
Відділення денного стаціонару 097-133-42-75
Години роботи: 8:00-15:00

Зворотній зв'язок

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт ЦСДАП ЗДМФУ.

Мапа сайту