Шкірне прик-тестування – «золотий стандарт» скринінгу алергії

Шкірне прик-тестування – «золотий стандарт» скринінгу алергії

Діагностика алергічних захворювань – складний ступеневий процес і першим кроком звичайно виступають шкірні алергопроби. Проби, які можуть бути проведені на шкірі, поділяють на такі групи:

Кожен із цих різновидів тестів має не однакове діагностичне значення.

Прик-тест (від англ. «prick» - тест укол) - досить простий, швидкий тест для початкової діагностики причини алергії. Проводиться за допомогою спеціального ланцету для прик-тесту на шкірі передпліччя, або шкірі спини, які є найбільш чутливими ділянками. Можуть бути використані різні групи алергенів (рослинні, харчові, кліщові, епідермальні, грибкові) в залежності від проблеми, яка має місце у пацієнта. Прик-тест, або його різновид prick-to-prick (переважно із харчовими алергенами) виявляє IgE-залежний тип алергії. Як правило, у пацієнтів із алергічним ринітом або бронхіальною астмою прик-тести є інформативним методом діагностики.

Але для того, щоб прик-тестування було дійсно ефективним, необхідно правильно підготуватись до дослідження.

Правила проведення прик-тесту:

1. Пацієнт має бути у ремісії основного захворювання (якщо це неможливо – у підгострому періоді). Це обумовлене тим, що клітини, які приймають участь у формуванні місцевої реакції на алерген, у період загострення будуть знаходитись у так званому «шоковому органі» (носова порожнина, слизова оболонка бронхів, очей та ін.) і шкірна реакція на алерген може бути хибно негативна.

2. Необхідно відмінити деякі ліки, які впливають на чутливість шкіри (приблизні строки відміни, краще розповість лікар):

В деяких випадках прик-тестування може показати хибно позитивні результати. Це можливо, тому що:

Хибно негативні результати можуть бути внаслідок:

В нашому Центрі ми проводимо прик-тести з рослинними, харчовими, побутовими (епідермальними, алергенами кліщів домашнього пороху, грибковими) та за потреби медикаментозними алергенами. В залежності від кількості алергенів, що необхідно протестувати, діагностика може зайняти від 1 до 4-х днів.

69076, м. Запоріжжя, вул.Новгородська, 28-А,
Міська дитяча лікарня №5,
кафедра факультетської педіатрії.

Телефони: Кафедра (061) 224-94-07,
Відділення денного стаціонару 097-133-42-75
Години роботи: 8:00-15:00

Зворотній зв'язок

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт ЦСДАП ЗДМФУ.

Мапа сайту