Медикаментозна алергія

Медикаментозна алергія

Медикаментозна алергія - реакція імунної системи людини на певні лікарські препарати або на окремі речовини в складі цих препаратів. Найбільш часто у дітей може виникати алергія на антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), вакцини і може проявитися як відразу після прийому ліків, так і через кілька годин і навіть діб. Крім антибіотиків і НПЗП, алергію також часто викликають протисудомні препарати і анестетики. Алергічні симптоми можуть залежати не тільки від типу препарату, а й від статі, віку дитини, супутніх хронічних захворювань та багатьох інших факторів.

Алергія на ліки може проявитися різними симптомами, як локальними, так і розповсюдженими:

Перш за все треба уточнити, що алергічну реакцію на ліки важко відрізнити від його типової побічної дії або від алергії на інші ліки, їжу. Тому в разі підозри на медикаментозну алергію необхідно звернутись до лікаря-алерголога, який керується чіткими протоколами діагностики. В першу чергу лікарю необхідно ознайомитись з історією захворювання.

Тому перед візитом до спеціаліста потрібно згадати та краще записати:

Якщо виникне необхідність, лікар використає додаткові методи діагностики: різні варіанти шкірних проб та лабораторні, мікроскопічні дослідження тощо.

Назви та групу препаратів, які викликали медикаментозну алергію, необхідно запам'ятати для запобігання рецидиву алергічних реакцій, а в невідкладній ситуації це навіть може врятувати життя вашій дитині. Існує ряд клінічних форм алергії на ліки, які можуть загрожувати життю дитини.

Якщо у дитини одразу після прийому препарату виникли блювота, задишка, висипання на шкірі, сильний свербіж, втрата свідомості, потрібно терміново викликати швидку медичну допомогу!!!!

Важливо пам'ятати, що лікарська алергія може виникнути як у дітей які спостерігалися раніше з алергічними реакціями, так і у тих, хто ніколи не страждав від цієї недуги. Тому при будь-яких підозрах на медикаментозну алергію слід негайно звернутися до лікаря.

В нашому Центрі на цей час проводиться наукова робота з вивчення алергії на ліки і Ви можете самостійно звернутись до відповідального виконавця, якщо у Вашої дитини є підозра на це захворювання.

69076, м. Запоріжжя, вул.Новгородська, 28-А,
Міська дитяча лікарня №5,
кафедра факультетської педіатрії.

Телефони: Кафедра (061) 224-94-07,
Відділення денного стаціонару 097-133-42-75
Години роботи: 8:00-15:00

Зворотній зв'язок

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт ЦСДАП ЗДМФУ.

Мапа сайту